Viac ako len prepravný systém bez vodiča

Pohyb je základom každej prepravnej úlohy. Prečo teda navrhovať prepravný vozík pre dané použitie, keď sa bremeno môže naložiť pomocou jednotlivých prepravných plošín? TORsten je modulárny podvozkový AGV (Automated Guided Vehicle), s ktorým na takýchto plošinách premiestňujete vo svojich skladových a výrobných halách bežné prepravné nosiče a jednotlivé diely do 3 ton bezpečne, a pokiaľ si želáte, tak aj úplne autonómne.

Čo dokáže TORsten

 

Napriek svojim kompaktným rozmerom vydrží TORsten extrémnu záťaž a je silný. Vďaka svojej všesmerovej koncepcii pohonu je navyše veľmi obratný a umožňuje ergonomickú 360-stupňovú montáž. Voľná navigácia, ktorá sa učí sama, dopĺňa ponuku a robí z TORsten najusilovnejšieho pomocníka vo vnútropodnikovej logistike.

  • Všesmerový pohon
  • nosnosť 1 500 kg
  • max. rýchlosť 1,2 m/s
  • samoučiaca sa autonómna navigácia
  • kompaktné rozmery
  • možnosť nepretržitej prevádzky

Pre ďalšie informácie máte k dispozícii nasledujúce dokumenty na stiahnutie:

 

TORsten je pohyb

 

V našich videách objasníme funkciu a príklady aplikácie nášho vysoko technizovaného AGV

Príklad aplikácie u zákazníka

Funkcia kolies Mecanum pod TORsten

Road to IFOY 2019

3D scenár aplikácie

 

IFOY Award 2019 Nominee

 

Boli sme nominovaní na ocenenie IFOY Award 2019 v kategórii „AGV & Intralogistics Robot“. V roku 2017 sa nám podarilo cenu IFOY Award s hrdosťou prevziať. Tento rok sme sa prihlásili s naším MANIPULA-TORsten. Vďaka flexibilnej modularite sa TORsten môže využívať okrem iného ako kombinácia AGV s autonómnou navigáciou a robota. Pre scenár IFOY 2019 bol AGV vybavený manipulátorom a premenený na mobilného pick robota s názvom MANIPULA-TORsten. Je ho možné použiť na akomkoľvek mieste a zabezpečí efektívnejšie procesy pri nižších výrobných nákladoch. Integrovaný indukční nabíjací systém zvyšuje dostupnosť systému.

Hoci sme si tento rok nemohli odniesť žiadnu cenu, sme veľmi pyšní na to, že sa nám s naším produktom podarila nominácia na ocenenie IFOY. Tohtoročné udeľovanie cien sa konalo vo viedenskom Hofburgu. Tím zapojený do projektu TORsten sa nahodil do gala a spoločne oslavoval na tomto pôsobivom mieste nomináciu a všetkých víťazov ocenenia IFOY.

 

Dojmy