1

Jubileum v Holandsku

Naša prvá zahraničná pobočka oslávi tento rok desať rokov existencie. Čo začalo ako podnikateľský zámer dvoch mladých Holanďanov, vyústilo v septembri 2009 do otvorenia našej holandskej pobočky v Sprang-Capelle.

02/18/2020
by Vanessa Dumke

Tím, ktorý sa medzičasom rozrástol na päť osôb, sídli v regióne Nordbrabant a odtiaľ predáva ako TORWEGGE Wielen B.V. našu dopravnú techniku v krajinách Beneluxu a vo Francúzsku. Ešte stále súčasťou tímu: Iniciátori John Broeks a Patrick Nieuwenhuijzen.

„Dôležitým míľnikom pre vývoj TORWEGGE bolo to, že John Broeks a Patrick Nieuwenhuijzen svoj nápad založiť pobočku v zahraničí prepracovali do detailov a so svojím plán presvedčili vtedajšie vedenie firmy,“ hovorí konateľ Uwe Eschment. Pôvodne bol v Sprang-Capelle zabezpečovaný výhradne predaj samostatných a pojazdkových kolies a koliesok. Ale dopyt po intralogistických riešeniach a komponentoch narastal, takže neskôr sa k tomu vo väčšej miere pridali komponenty pre dopravnú techniku. Najmä činnosť v oblasti valčekov dostala vietor do plachiet. A rozrástol sa aj personál: Jeden obchodný referent a dvaja obchodní zástupcovia sa pridali k Broeksovi, Global Sourcing and Product Management u TORWEGGE Wielen B.V., a Nieuwenhuijzenovi, vedúcemu pobočky u TORWEGGE Wielen B.V. V tejto zostave existuje holandská pobočka do dnešných dní.

Anekdota pri sťahovaní

Na začiatku sme vo Wielen nemali žiadne vlastné priestory. Predaj bol organizovaný decentrálne. Keď sme sa v roku 2010 sťahovali do kancelárií, ktoré sa dnes ešte stále používajú, pri preprave nábytku osobne pomáhali kolegovia z Nemecka. Vtedajší ekonomický vedúci a vedúci IT odviezli vybavenie kancelárie v prívesnom vozíku z Bielefeldu do Holandska – oblečení v dresoch nemeckého národného mužstva, pretože sa práve konali majstrovstvá sveta vo futbale

Otvorenie pobočky u západného suseda Nemecka bolo zároveň štartovacím výstrelom pre ďalšiu expanziu do Česka a na Slovensko. Dnes zamestnávame viac ako 140 zamestnancov v piatich pobočkách po celej Európe a spolupracujeme s obchodnými partnermi v Rakúsku, vo Švajčiarsku, v Slovinsku, v Bielorusku, Litve, Lotyšsku a Rusku.