1

Veľtrh Motek: Ergonomické riešenia

Vo výrobnom priemysle je mnoho rôznych telesne namáhavých činností. Postupom času sa vychystávanie a montáž môže stať záťažou pre zamestnancov. Chceme proti tomu niečo urobiť a preto vyvíjame a predávame komponenty a dopravné riešenia, ktoré prospievajú ergonómii. Ako môže správne vybavenie zamestnancom uľahčiť každodennú prácu, Vám ukážeme na veľtrhu Motek v stánku 7518 v hale 7. K novinkám na veľtrhu patria aj kladičkové koľajnice Mini pre vysoké zaťaženie s ľahkým chodom, manipulačný vozík xetto a transportný systém bez šoféra (AGV) Wewo Move. Uvidíte aj mnohonásobne oceňovaný systém AGV TORsten a aj rôzne komponenty. Medzinárodný veľtrh pre automatizáciu výroby a montáže sa koná od 8. do 11. októbra na veľtrhu v Stuttgarte.

02/18/2020
by Vanessa Dumke

„Existuje mnoho spôsobov, ako zlepšiť ergonómiu na pracovisku. Môžeme firmy podporovať všade tam, kde je potrebné pohybovať rôzne predmety,“ vraví náš CEO Uwe Eschment. Na veľtrhu Motek predstavujeme kolesá, kolieska, valčeky, dopravné zariadenia a transportné systémy.

Naše kladičkové koľajnice Mini pre vysoké zaťaženie s ľahkým chodom budeme na veľtrhu predvádzať prvý krát. Tieto dopravné elementy sú vykonané z pozinkovaných plechových koľajníc, ktoré sú osadené kladičkami z brunovanej ocele alebo kladičkami s nákolkom. „Pritom sa jedná o bezporuchové komponenty, s ktorými je možné prepravovať a umiestňovať materiál a tovar absolútne presne,“ vraví Eschment. Na želanie je možné koľajnice upevniť pomocou príchytných svoriek na bežných montážnych profiloch, čo si návštevníci veľtrhu môžu sami vyskúšať.

Transportný systém zlepšuje ergonómiu na pracovisku

Ďalšou novinkou je manipulačný vozík xetto firmy Hoerbiger Automotive Komfortsysteme GmbH, ktorý naši zákazníci teraz môžu objednávať u nás. S týmto nakladacím a transportným systémom sa dajú presúvať, nakladať, vykladať a zdvíhať pomocou hydrauliky náklady vážiace až 250 kilogramov. „S vozíkom xetto môže jedna jediná osoba pohodlne sama vyložiť z vozidla ťažké predmety a premiestniť ich tam, kde je to potrebné,“ vraví Eschment. Použitie manipulačného vozíku šetrí zamestnancom čas, a navyše podporuje ich zdravie. Záujemci na veľtrhu môžu nie len naživo sledovať, ako toto zariadenie vyberie náklad z batožinového priestoru, ale hneď si ho môžu aj kúpiť.

Nedávno sme taktiež začali ponúkať transportný systém bez šoféra Wewo Move holandskej firmy Wewo Europe B.V. V Nemecku vlastníme výhradné právo na predaj tohto systému AGV. „Systém Wewo Move je zmysluplným doplnením nášho produktového portfólia: našim zákazníkom môžeme okrem systému TORsten ponúknuť aj ešte kompaktnejšie riešenie,“ vraví Eschment. Na veľtrhu si môžete pozrieť oba vozidla spoločne. Okrem toho v Stuttgarte predstavujeme aj veľké množstvo kolies a koliesok s ľahkým chodom a pohonnú techniku.