1

Veľtrh Motek: Predstavujeme novou sérii vidlíc

Premiéra na veľtrhu pre naše vidlice série IHE: Na veľtrhu Motek predstavujeme tento rok po prvýkrát náš nový produktový rad. S nosnosťou 700 kilogramov sú komponenty tohto radu určené na použitie v skladových a montážnych halách, kde sa musia prepravovať ťažké predmety. Aj väčšina našich ostatných produktov, ktoré predstavujeme na veľtrhu, je prispôsobená požiadavkám priemyselných závodov. Pretože najmä v strojárenstve a vo firmách s podobnými požiadavkami momentálne narastá dopyt po vysoko kvalitnej dopravnej technike. Že tento dopyt dokážeme pokryť, sme dokázali s našimi špecifickými riešeniami pre rôzne odvetvia na veľtrhu Motek od 7. do 10. októbra v Stuttgarte. O tom sa mohli presvedčiť návštevníci v hale 3 na stránku 3120.

02/18/2020
by Vanessa Dumke

 

„Pridanie vidlíc série IHE do nášho portfólia bolo rozhodnutie na základe analýzy trhu. Doteraz existovalo len málo produktov, ktoré by kombinovali nízku konštrukčnú výšku s vysokou nosnosťou. Zaplnili sme tak medzeru na trhu,“ hovorí náš konateľ Uwe Eschment. Vďaka svojmu zloženiu sú produkty tohto radu veľmi stabilné, takže ich je možné používať na prepravu ťažkých nákladov do hmotnosti 700 kg. Kvôli tomu sú vybavené otočnou hlavicou s dvojitým guľôčkovým ložiskom, tvrdenými ložiskovými panvami a silným zvislým čapom, ktoré sú vyrobené z lisovanej ocele a pozinkované. Vidlice sú dostupné vo veľkostiach 80, 100 a 125 mm. Nízka konštrukčná výška v kombinácii s vysokou nosnosťou je rarita.

Všestranné komponenty pre dopravnú techniku

Vidlice IHE sú zaťažované nárazmi v menšej miere ako iné porovnateľné systémy. „Vidlice IHE rozvíjajú svoj potenciál najmä tam, kde ťažké bremená jazdia po nerovných podlahách,“ zdôrazňuje Eschment. Možnosti využitia sú napríklad v automobilovom alebo kovospracujúcom priemysle. Tento systém je však užitočný aj v iných odvetviach. Aktuálne spracovávame napríklad dopyt jedného zákazníka, ktorý chce prepravovať ťažké plošiny, na ktoré by nestačila nosnosť kolies Blue-Wheels alebo Flightcases.

Novinka je súčasťou rozsiahleho portfólia komponentov, ktoré predstavujeme na veľtrhu Motek. Tento sortiment zahŕňa samostatné a pojazdové kolesá a kolieska, a dopravnú techniku v rôznych veľkostiach, materiáloch a konštrukčných typoch. Všetky produkty je možné zmontovať do individuálnych intralogistických riešení alebo integrovať kvôli údržbe do existujúcich strojov a zariadení. „Je úplne jedno, či sa musia prepravovať ťažké, ľahké, veľké alebo malé predmety, pre každého zákazníka nájdeme vhodný komponent,“ vysvetľuje Uwe Eschment.

Novinka AGV na veľtrhu Motek

Na prepravu veľkých strojov s vysokou hmotnosťou sú dimenzované pojazdové kolesá pre vysoké zaťaženia, ako napríklad PUZG. Pritom ide o riešenie s ľahkým chodom, ktoré nezanecháva šmuhy a je odolné proti nárazom, chemickým látkam, oleju, mazivu a kovovým pilinám. Dopravné dráhy na prepravu ťažkých dielov napríklad zo skladu na miesto montáže často vybavujeme valčeky pre vysoké zaťaženie. Na prepravu menších bremien a nákladov máme v programe zase rôzne prístrojové kolesá. Kto, rovnako ako pekárne alebo predajcovia potravín potrebuje komponenty určené na použitie v peciach do 250 stupňov Celzia alebo do chladiacich komôr, pre toho sú zaujímavé kolesá a valčeky radov E PUG a HDK.

Aj v oblasti AGV (Automated Guided Vehicle) predstavujeme novinku: Náš mnohonásobne ocenený dopravný robot TORsten je po svojom opätovnom zavedení predvádzaný vo variante 2.0. V tejto podobe je so svojimi rozmermi 0,92 × 1,365 m trochu širší a dlhší ako jeho predchodca. Vďaka novému motoru navyše dosahuje vyššiu maximálnu rýchlosť ako predtým: s dvomi metrami za sekundu je o 25 percent rýchlejší než predchádzajúca verzia.