Gravitačné valčekové dráhy od TORWEGGE

S valčekovými dráhami môžete zjednodušiť pracovné procesy vo vašej prevádzke a zabezpečiť ich bezproblémový priebeh. Obzvlášť procesy v prepravnej logistike sa realizujú efektívnejšie a rýchlejšie. Valčekové dráhy fungujú na základe pôsobenia gravitačnej sily, pričom je potrebný sklon minimálne dvoch percent. Náš sortiment zahŕňa tak valčekové dráhy v malom a ľahkom prevedení, ako aj vo veľmi ťažkom prevedení a nožnicové valčekové dráhy. Okrem toho sa môžete rozhodnúť medzi rozličnými rozostupmi a efektívnymi šírkami a tiež rôznymi dĺžkami dráh. Taktiež môžete naše valčekové dráhy flexibilne rozšíriť pomocou zodpovedajúceho príslušenstva a prispôsobiť ich vašim požiadavkám.

Vlastnosti a oblasti používania valčekových dráh

Valčekové dráhy pozostávajú z mnohých valčekov uložených vedľa seba na dráhe, ktorá slúži na prepravu tovarov a nákladov s využitím gravitačnej sily. Takto valčekové dráhy nespotrebovávajú žiadnu energiu, čím dokážu ušetriť vaše náklady. Okrem toho zabezpečujú nehlučnú prepravu. Pri rozhodovaní o výbere správnej valčekovej dráhy by ste mali zistiť rozmery a hmotnosť vašich prepravovaných nákladov. Podľa tejto hodnoty si potom môžete vybrať buď valčekovú dráhu v malom prevedení alebo valčekovú dráhu z ušľachtilej ocele v ťažkom prevedení.

Pri zaistení optimálneho chodu a plynulého otočného pohybu zohráva rozhodujúcu úlohu aj priemer valčeka. Spravidla platí, že dno prepravovaného tovaru by malo ležať na minimálne troch valčekoch. Dbajte tiež na to, že valčeková dráha by mala byť vždy o niečo širšia ako prepravované náklady. To je dôležité najmä v zákrutách, aby sa v nich náklad nezasekával.

Naše valčekové dráhy fungujú najlepšie, ak sa na nich používa sklon od dvoch do piatich percent. Okrem toho by mala byť klzná časť prepravovaného tovaru rovná a pevná, aby sa nezasekával a bolo možné zabezpečiť bezproblémový prepravný tok.

Ďalšia výhoda spočíva v tom, že môžete úplne jednoducho, bez pomoci a s nízkymi nákladmi vymeniť jednotlivé valčeky na valčekových dráhach a z dôvodu chýbajúceho pohonu dráh vám nevznikajú žiadne ďalšie náklady na údržbu. Okrem toho môžete individuálne prispôsobiť rýchlosť dráhy a zmeniť smer prepravy. Takto si kedykoľvek zaistíte plynulý a flexibilný chod prepravy.

Typy valčekových dráh

5 krokov pre výber dokonalej gravitačnej valčekovej dráhy

1

Určenie typu dráhy podľa hmotnosti prepravovaných predmetov.

2

Určenie šírky dráhy podľa najväčšieho prepravovaného predmetu.

3

Najkratšia dĺžka prepravovaných predmetov delená číslom 3 určí rozstup.

4

Naplánujte podpery každých 1 500 mm až 2 000 mm, na stykoch a v zatáčkach.

5

V prípade, že budete potrebovať pomoc pri plánovaní Vašej gravitačnej valčekovej dráhy, neváhajte nás kontaktovať. 

Príklad aplikácie ako flexibilná baliaca stanica

U nášho zákazníka Schaeffler sme inštalovali nožnicovú valčekovú dráhu na príjem tovaru. Vďaka flexibilite valčekovej dráhy je možné pohodlne prepravovať balíky od rolovacích vrát až k baliacemu stolu. Na videu sa môžete pozrieť, ako to vyzerá.

Kontakt Kundenservice Beratung TORWEGGE

Vyžiadanie valčekových dráh od TORWEGGE

 

V spoločnosti TORWEGGE vám ponúkame veľký výber rozličných valčekových dráhy a jednotlivých valčekov pre tieto dráhy. Takto môžete všetky dráhy optimálne prispôsobiť svojim potrebám. Ak potrebujete špeciálne rozmery pre valčekové dráhy, zašlite nám váš dopyt a mi to zariadime!

Taktiež objavte naše valčeky a dopravné kladičky využívané na optimalizáciu prepravy nákladov. Za pomoci vhodného príslušenstva zvládnete montáž valčekových dráh bez asistencie ďalšej osoby.

Ak potrebujete poradiť s výberom správnej valčekovej dráhy pre vašu prevádzku alebo potrebujete ďalšie informácie o našom sortimente, neváhajte nás kontaktovať! Náš odborný personál vám kedykoľvek poradí a už sa teší na vašu správu.

 

Valčekové dráhy v našom e-shope