Poháňané a gravitačné valčeky

Ak chcete bez námahy prepravovať ťažké náklady z jedného miesta na druhé, sú pre vás valčeky ideálnym riešením. Používajú sa najmä na prepravu objemných nákladov a ako súčasť dopravníkových pásov. Aby gravitačná sila riadne plnila svoju funkciou pohonu, je dôležité, aby sa valčeky optimálne otáčali na ložisku.

 

K dispozícii máte u nás tak gravitačné ako aj poháňané valčeky. Obe varianty pozostávajú z trubky, hriadeľa, ložiska a čela. Rozdiel spočíva v tom, že poháňané valčeky majú dodatočný hnací mechanizmus. Ktoré z našich TORWEGGE valčekov sú pre vás najvhodnejšie, závisí v prvom rade od vlastností prepravovaného predmetu. Jednotlivé komponenty valčekov však tiež ovplyvňujú funkčnosť ohľadom nosnosti, hladkého a presného chodu.

Vlastnosti a rôzne vyhotovenia valčekov

 

Pre bezproblémovú prepravu vašich tovarov je dôležitý najmä výber optimálnych valčekov. Ponúkame vám naše TORWEGGE valčeky s rôznymi priemermi trubiek, vyhotoveniami hriadeľov a typmi ložísk. Okrem toho si môžete vybrať spomedzi rôznych materiálov v závislosti od toho, ktorý z nich sa ideálne hodí pre vaše pracovné prostredie. V dodávke je zahrnutá naša valčeková trubka vyrobená z plastu, ocele, ušľachtilej ocele alebo hliníka. Na prepravu veľmi ľahkých tovarov vám odporúčame rozhodnúť sa pre plastové trubky. Ak by ste chceli prepravovať ťažké tovary, je dôležité vybrať si trubku valčeka z ocele alebo ušľachtilej ocele. Naše valčeky majú maximálnu nosnosť 1 000 kg. Preto ich môžete použiť na jednoduché presúvanie ľahkých až ťažkých tovarov a nákladov všetkých druhov.

TORWEGGE valčeky sa vyznačujú efektívnou a šetrnou prepravou najrozličnejších nákladov a dajú sa flexibilne a jednoducho namontovať pomocou úpravy koncov hriadeľov. Na základe toho sa používajú v stále väčšom počte prevádzok, najmä v automobilovom, nábytkárskom a potravinárskom priemysle.

 

8 krokov na výber správneho valčeka

1

Určenie hmotnosti a rozmerov prepravovaných predmetov.

2

Sú prítomné určité vplyvy okolitého prostredia, napr. vlhkosť, prach alebo extrémne teploty?

3

Budú valčeky poháňané? Ak áno, akým spôsobom (pásy alebo reťaze) a s akou rýchlosťou prepravy?

4

Voľba materiálu trubky (plast, hliník, oceľ alebo ušľachtilá oceľ) podľa hmotnosti a požiadaviek.

5

Výber montážnej dĺžky a priemeru trubky a hriadele. Toto má vplyv najmä na nosnosť.

6

Výber vykonania a typu uloženia, podľa požiadaviek na nosnosť, presnosť a podľa vplyvu okolitého prostredia.

7

Výber spracovania koncov hriadele. Ako majú byť valčeky upevnené? Pevné upnutie (vonkajší alebo vnútorný závit) zaistí o cca 2/3 vyššiu nosnosť.

8

Vyžadujú sa pre prepravované predmety zvláštne povrchové úpravy alebo príslušenstvo? 

Pri výbere vašich valčekov sa spoľahnite na naše skúsenosti. Dodáme Vám špeciálne riešenie priamo pre Vás. 

Sortiment našich valčekov

 

Ponúkame vám TORWEGGE valčeky v najrozličnejších vyhotoveniach – tak ako štandardné valčeky ako aj ako gravitačné valčeky a poháňané valčeky. Poháňané valčeky sa delia na zastavovacie/klzné valčeky a valčeky s pevným hnacím mechanizmom. Ako hnací mechanizmus sa používajú buď reťaze, ozubené remene alebo remene kruhového prierezu, ktoré sa používajú vo valčekoch a zariadeniach s pevným hnacím mechanizmom na zaistenie optimálnej prepravy vašich nákladov.

 

Naše valčeky sú vyrábané podľa vami uvedených informácií a požiadaviek, aby vám pomohli s optimalizáciou vášho pracovného procesu. Na spoľahlivú reguláciu rýchlosti vašich prepravovaných predmetov na gravitačnej dráhe si pozrite aj naše brzdové valčeky. Tieto zaisťujú konštantnú rýchlosť, a tým bezpečný presun vašich nákladov.

 

Kontakt Kundenservice Beratung TORWEGGE

Objednávka v našom e-shope

 

TORWEGGE valčeky sú pre vás zárukou bezproblémového chodu prepravy tovarov a nákladov. Ponúkame vám veľký výber zo sortimentu v najrozličnejších vyhotoveniach – od plastových valčekov až po valčeky z ušľachtilej ocele a oveľa viac s cieľom nájsť presne tie správne valčeky vyhovujúce vašim potrebám. Na požiadanie vám môžeme ponúknuť aj valčeky v individuálnych rozmeroch. Pomôžeme vám pri hľadaní správneho príslušenstva pre vašu dopravnú techniku. Pozrite si aj našu ponuku valčekových dráh a dopravných kladičiek!

 

V prípade otázok o našich valčekoch TORWEGGE alebo o našom sortimente vám radi poradíme, ak nás budete kontaktovať​​​​​​​! Naši odborníci vám radi kedykoľvek poradia.

 

 

 

Valčeky v našom e-shope