Teplovzdorné kolieska a kolesá

Prepravujete náklady v prostredí, kde vládnu vysoké teploty? V tom prípade sú naše teplovzdorné kolieska určené práve pre vás. Naše kolieska môžete bez problémov používať v udiarňach, pekárenských a temperovacích peciach alebo peciach s udiarňou, ale taktiež sa bez problémov využívajú v pekárňach pri preprave teplých tovarov. Teplovzdorné kolieska z celogumy a plastu dokážu vďaka špeciálnym zmesiam materiálov odolávať týmto extrémnym výkyvom teplôt bez toho, aby sa poškodili. Pritom nie sú proti teplu odolné len kolieska, ale aj vidlice sú potiahnuté teplovzdorným mazivom. Obzvlášť obľúbené sú naše produkty v potravinárskom priemysle, čo je aj dôvodom toho, prečo ich ponúkame s nerezovými vidlicami.

Materiál a charakteristiky teplovzdorných koliesok

Naše teplovzdorné kolieska sa na šetrenie vašej podlahy vyrábajú z rôznych materiálov ako plast alebo guma v rôznych farbách. Pre dobrú stabilitu sú naše kolieska spevnené tiež kvalitnými vidlicami z oceľového plechu alebo ušľachtilej ocele. Vďaka týmto materiálom a vidliciam sú naše samotné teplovzdorné kolieska pri silnej záťaži zaistené proti nalomeniu, majú dlhú životnosť a vykazujú veľmi nízky valivý odpor. Odolnosť voči teplotám z nich robí vhodné kolieska v prípadoch vysokých výkyvov teplôt. Okrem toho máte na výber medzi klzným alebo guličkovým ložiskom.

S našimi teplovzdornými kolieskami z plastu alebo gumy dokážete jednoducho zvládnuť rôzne teplotné rozpätia. Naše kolieska z plastu bez problémov zvládnu teploty od -25 °C do +250 °C. Na rozdiel od nich odolávajú naše kolieska z gumy teplotám od -40 °C do +260 °C. To vám umožní bezstarostnú prepravu nákladov v priestoroch s vysokými výkyvmi teplôt. Vďaka týmto vlastnostiam nie je zvláštnosťou, že naše produkty sú už pevnou súčasťou mnohých prevádzok. Taktiež by ste mali vziať do úvahy, že pri vysokých teplotách sa nosnosť koliesok znižuje. U nás môžete objaviť optimálne kolieska pre váš ďalší projekt!

Teplovzdorné kolieska a ich oblasti použitia

Materiál našich teplovzdorných koliesok z nich robí perfektné kolieska použiteľné v rôznych priestoroch, avšak predovšetkým sú navrhnuté na používanie pri vysokých teplotách. V závislosti od materiálu môžete naše produkty používať na hladkých, nerovných, pevných, mäkkých alebo citlivých podlahách bez vzniku poškodení. Na prechody cez prahy a presuny po nerovných podlahách by ste nemali používať naše teplovzdorné kolieska z plastu, pretože sú na tento účel najmenej vhodné. Namiesto toho využite radšej naše kolieska z teplovzdornej silikónovej gumy. Tie majú okrem iného výhodu obkladu s dobrými tlmiacimi vlastnosťami a pri vysokom zaťažení sú mimoriadne odolné proti nalomeniu, čo vám zaručí kolieska s dlhou životnosťou. Naše teplovzdorné kolieska sú taktiež veľmi obľúbené vďaku svojmu materiálu aj v priestoroch s vysokými hygienickými požiadavkami, ako napr. s medicínskou technikou.

Kontakt Kundenservice Beratung TORWEGGE

Objavte teplovzdorné kolieska od TORWEGGE

 

Aby ste mohli profitovať z dlhej životnosti našich teplovzdorných koliesok, je ich používanie v súlade s účelom základným faktorom. Na zabezpečenie bezpečnej prepravy aj za takýchto podmienok nájdete u TORWEGGE kolieska vhodné pre vysoké výkyvy teplôt. U nás môžete nájsť teplovzdorné kolieska, ktoré dokážu odolávať teplotám do +260 °C. Informujte sa aj o našom kvalitnom sortimente kolies a koliesok! Ak máte ešte otázky o našich teplovzdorných kolieskach alebo našich ďalších produktoch, v tom prípade využite naše kontaktné centrum a kontaktujte nás. Spoločne nájdeme to najlepšie riešenie pre váš nasledujúci projekt. Tešíme sa na vašu správu!

 

Teplovzdorné kolieska v našom e-shope