1

Otvorený svet zážitkov TORWEGGE

Takmer dva roky po zahájení stavby sme konečne oficiálne otvorili náš nový svet zážitkov. 75 návštevníkov z priemyslu a tlače sa zúčastnilo slávnostného zahájenia. Okrem prednášok o sklade, výrobe a intralogistike bola na programe prehliadka našej prevádzky.

02/18/2020
by Vanessa Dumke

Návštevníci nášho slávnostného zahájenia dostali informácie o digitalizácii a automatizácii v intralogistike, o histórii našej spoločnosti a o našom portfóliu a mohli naživo zažiť produkty TORWEGGE.

Rozšírenie našej pobočky

„Otvorenie nášho sveta zážitkov je dôležitým míľnikom pre našu spoločnosť. Našim zákazníkom tak môžeme ponúknuť ďalšie miesto, kam sa môžu obrátiť,“ hovorí náš konateľ Uwe Eschment počas svojho úvodného prejavu. Od januára 2018 prebiehali práce na 300 m² veľkom rozšírení našej hlavnej pobočky v Bielefelde.

Interaktívna prehliadky prevádzky

S heslom „Intralogistika na dotyk“ umožňuje od dnešného dňa náhľad do sveta toku materiálu. Pritom však do popredia nestaviame len naše vlastné hotové riešenia, ale pri interaktívnych prehliadkach prevádzky tiež ukážeme, ako tieto riešenia vznikajú.

Návštevníci tak napríklad môžu navštíviť náš sklad a oddelenie montáží, a tam sa sami pustiť do práce. „To, že umožňujeme „ohmatať“ si naše produkty a zažiť, ako fungujú, pomáha našim zákazníkov rozhodnúť sa pri nákupe viac cielene,“ vysvetľuje Eschment. Koncept prehliadkových trás sme vytvorili len nedávno a počas otvorenia sme prvýkrát vyskúšali.

Tematické prednášky

Hlavnou témou pri našom slávnostnom zahájení bola optimalizácia procesov automatizácie v intralogistike. Túto tému doplnili dvaja odborníci krátkymi spontánnymi prednáškami:

  • Dr. Sascha Feldhorst, CEO konzultantskej spoločnosti Motionminers GmbH, hovoril hlavne o analýzach pohybu tovarov a vysvetlil, ako sa s nimi dá zvýšiť efektivita na sklade a vo výrobe.
  • Jörn Dauer, vedúci nášho oddelenia intralogistiky následne tematizoval na rastúci význam digitalizácie v intralogistike.