1

LogiMAT: Naspäť a spokojní

Uplynulý týždeň sme boli na veľtrhu LogiMAT. Dnes si ho krátko pripomínami. Najprv sa zmieňujeme: Náš nový koncept stánku sa osvedčil.

02/18/2020
by Vanessa Dumke

 

Tento rok sme na veľtrhu LogiMAT prvýkrát predstavovali na dvoch stánkoch. Našim oblastiam činnosti Intralogistika a Komponenty sme dopriali oddelené priestory a mohli sme sa tak zaoberať rozdielnymi potrebami oboch cieľových skupín.

Podľa očakávania bol magnetom na návštevníkov náš AGV TORsten, ktorý sme tentoraz predstavovali v jeho aktuálnom stupni vývoja ako mobilný manipulátor. „Niečo také bolo na veľtrhu jedinečné,“ hovorí náš konateľ Uwe Eschment. Je pyšný na to, čo tím okolo oblastného vedúceho Jörna Dauera dokázal urobiť z prepravného vozidla s autonómnou navigáciou, ktoré bolo prvýkrát predstavené v roku 2017.

Aktuálny stav výskumu

Jörn Dauer: „Tu predstavujeme aktuálny stav výskumu. Produkt vo svojej podobe ešte nie je zrelý pre uvedenie na trh, ale pôsobivo demonštruje, ako je možné vyriešiť budúce požiadavky. Momentálne neexistuje žiadny porovnateľný pick robot.“ Ale na trhu sú takéto riešenia určite potrebné. Aj v intralogistike sa totiž prejavujú trendy smerujúce k automatizácii.

Na veľtrhu LogiMAT sa ukázalo, aký veľký je záujem o produkty, ktoré sa dajú integrovať do existujúcich procesov a dokážu interagovať s ľuďmi a strojmi. A my sme zase ukázali, že sme na dobrej ceste ku vytváraniu takýchto riešení. „Sme stredne veľká firma a náš pôvab, na rozdiel od veľkých koncernov, spočíva v tom, že sme veľmi agilní a naše doby vývoja sú skutočne krátke,“ hovorí Dauer.

Samostatné a pojazdové kolesá a kolieska a dopravná technika

Na veľtrhu však vôbec neslo len o TORsten. Ešte sme nevyhodnotili všetky protokoly o rozhovoroch. Ale už sa rysuje, že sa 70 kvalitných kontaktov delí takmer rovnakým dielom medzi oblasť intralogistiky a komponentov.

V stánku oproti TORsten sme vystavili najrôznejšie samostatné a pojazdové kolesá a kolieska. O vlastnostiach produktov a účeloch ich použitia sa informovalo veľké množstvo návštevníkov. Uwe Eschment vysvetľuje, prečo sa tento rok komponenty prvýkrát predstavovali oddelene od AGV: „V minulosti sme si všimli, že naše samostatné a pojazdové kolesá a kolieska sú akosi v úzadí. To sme chceli zmeniť, a to sa nám aj podarilo.“

Samostatné a pojazdové kolesá a kolieska sú významnou oblasťou našej činnosti, a tak to má tiež zostať. Preto máme veľkú radosť, že sa toľko návštevníkov veľtrhu zaujímalo o tieto komponenty.

Úspešný LogiMAT

Pridávame sa k pozitívnym záverom, ku ktorým dospel aj samotný veľtrh. Uwe Eschment: „Od prvého dňa mali naše oba stánky veľkú návštevnosť. Žiadna zahrievacia fáza sa nekonala. V minulosti tomu tak nebolo. Z tohto hľadiska to bol teda veľmi úspešný LogiMAT.“

Teraz musíme vyhodnocovať rozhovory, upevňovať novo nadviazané kontakty a dojednávať si ďalšie schôdzky. Manipula-TORsten je zatiaľ na ceste do Hannoveru, kde sa začiatkom marca na testovacích dňoch IFOY podrobí skúmavým pohľadom hviezdnej poroty.