1 1

S TORsten sme druhýkrát nominovaní na ocenenie IFOY Award

Náš produkt sa druhýkrát umiestnil medzi finalistami ocenenia IFOY Award: Manipula-TORsten je najnovším stupňom vývoja prepravného systému bez vodiča (AGV) TORsten a je schopný ovládať robotické rameno. Preto je možné ho integrovať ako mobilný manipulátor do logistických a výrobných procesov. AGV TORsten je nominovaný v kategórii „AGV/Shuttle“. 26. apríla bude pri odovzdávaní cien vo viedenskom Hofburgu oznámené, či sme sa s týmto mobilným robotom dokázali presadiť proti našej konkurencii Jungheinrich a Still. Už od 19. do 21. februára predstavujeme Manipula-TORsten na medzinárodnom odbornom veľtrhu pre intralogistické riešenia a riadenie procesov LogiMAT v Stuttgarte.

02/18/2020
by Vanessa Dumke

„Na to, že sme s TORsten druhýkrát nominovaní na najdôležitejšie ocenenie za inováciu v intralogistike, sme skutočne hrdí. Teraz s napätím čakáme, či sa nám znovu podarí vyhrať súboj Dávida s Goliášom,“ hovorí Jörn Dauer, vedúci oblasti intralogistiky u TORWEGGE Intralogistics GmbH & Co. KG. Už v roku 2017 sa tento systém presadil proti kombinácii AGV a inteligentných, pojazdových spádových regálov od firmy SSI Schäfer a Identytec.

Aktuálne nominovaný Manipula-TORsten je výsledkom pružnej modularity základného vozidla, ktoré sa dá rozšíriť o rôzne komponenty. V tomto prípade nechala firma TORWEGGE zakomponovať robotické rameno značky Pilz. Mobilný robot automatizuje výrobné a vychystávacie procesy pre celý rad aplikácií a odvetví. V porovnaní s predchádzajúcim modelom zvyšuje integrovaný indukčný nabíjací systém navyše je dostupnosť. Dauer zdôrazňuje význam tohto vývoja: „Mobilná robotika je ďalším evolučným krokom v intralogistike. Ale pretože k plnej automatizácii nedôjde zo dňa na deň, potrebujeme zariadenia ako je náš Manipula-TORsten, ktoré dokážu interagovať s ľuďmi, ako aj so strojmi.

Význam produktu pre trh, jeho úžitok pre zákazníka, jeho charakter ako novinka a spôsob jeho realizácia posúdi porota na testovacích dňoch IFOY od 1. do 8. marca na výstavisku v Hannoveri. TORWEGGE napodobila dva intralogistické scenáre, aby mohla predviesť, čo systém dokáže. V nich kooperuje TORsten, ktorý získal ocenenie IFOY v roku 2017, a jeho pokročilý variant. Predvádzame, ako spolu systémy pri preprave a vychystávaní tovarov interagujú a ako ich je možné napojiť na ďalšie jednotky interného toku materiálu. TORsten vybavený valčekovým dopravníkom napríklad prevezme kontajner s materiálom z valčekovej dráhy a dopraví ho do regálu vzdialeného niekoľko metrov. Mobilný pick robot Manipula-TORsten ho znovu odoberie a dopraví späť k valčekovej dráhe. TORWEGGE prevádza pre verejnosť príklady použitia už počas veľtrhu LogiMAT v hale 10 na stánku B39.

Recent Articles