1

Sme na Stage Set Scenery

V tomto roku sme po prvýkrát zastúpení na veľtrhu Stage Set Scenery v Berlíne. Od 18. do 20. júna tam predstavujeme komponenty, ktoré sú vďaka svojim výnimočným vlastnostiam, ako napríklad vďaka ich ľahkému chodu alebo nízkej hlučnosti, určené na premiestňovanie dekorácií na javisku a v zákulisí. Zlatým klincom nášho stánku je StageLifter, ktorý dokáže bez námahy premiestňovať celé kulisy. Záujemcovia nás nájde na berlínskom výstavisku v hale 21 na stánku 214.

02/18/2020

„Naše portfólio sme rozšírili o kolesá a trojuholníkové javiskové posunovače, ktoré sa ideálne hodia pre použitie na javisku,“ hovorí Monika Buschová, ktorá u nás prevzala priemyselný manažment – javisková technika a odpadové hospodárstvo. 25 rokov skúseností v odbore jej dáva nielen fundované znalosti tejto branže, ale má tiež dobré kontakty a detailne pozná zvyklosti a potreby divadelníkov. „Produkty TORWEGGE presne zodpovedajú požiadavkám na ľahkosť chodu, vysokú nosnosť, tichý pojazd a často čiernu farbu kolies alebo trojuholníkových javiskových posunovačov,“ hovorí Buschová.

Individuálne komponenty TORWEGGE

Napríklad termoplastové kolesá radu AL-TLBK sa tak vyznačujú chodom s nízkou hlučnosťou, bez zanechania stôl a s nízkym valivým odporom. Tiež čierne kolesá radu BM-EGK majú nízku hlučnosť a navyše tlmia vibrácie, sú robustné a odolné proti oderu. Portfólio dopĺňajú ďalšie komponenty ako ťažkotonážné kolesá alebo Blue Wheels a závesy pre kulisy. Všetky produkty sú dostupné v rôznych prevedeniach. V prípade potreby vyrábame komponenty aj špeciálne podľa požiadaviek zákazníka. „Každým želaním zákazníka sa zaoberáme individuálne a nájdeme vhodné riešenie,“ hovorí Buschová.

Zaujímavosťou výstavného stánku bol StageLifter, pneumatický zdvíhací systém, ktorý je podľa potreby postavený na trojuholníkovej doske alebo na otočnom tanieri. Systém privádza s pomocou kompresora stlačený vzduch pod vankúš, ktorý sa nachádza pod nákladnou plošinou a zdvíha prepravované dekorácie o štyri centimetre. Potom je ich možné bez námahy premiestniť. Znížením tlaku je potom možné spustiť dekorácie naspäť na vlastnú konštrukciu. Zároveň systém zaručuje, že dekorácie budú bezpečne stáť, a zabraňuje nakláňaniu. Okrem toho sa v skúšobnej stanici každý výrobený vankúš testuje na tesnosť. „Postavenie a rozobratie kulís je so StageLifter tak jednoduché, že sa pokojne môže vykonávať aj počas predstavenia. Okrem toho sa môže používať aj na premiestňovanie pevne stojacich tribún,“ hovorí Buschová.

TORWEGGE rozširuje aktivity v divadelnej a javiskovej technike

Prostredníctvom našej prezentácie na veľtrhu Stage Set Scenery by sme radi zintenzívnili kontakty so zákazníkmi z oblasti divadelnej a javiskovej techniky. Od minulého roka posilňujeme predaj samostatných a pojazdových kolies v tomto sektore. „Vidíme tu veľký rastový potenciál. Na trhu existuje dopyt po samostatných a pojazdových kolesách, ktorý môžeme a dokážeme pokryť našimi produktmi,“ hovorí Buschová. Veľtrh vnímame ako veľkú šancu predstaviť sa záujemcom a spojiť sa s nimi.